Marek Kowalczyk

Pogromca złej wielozadaniowości

Marek Kowalczyk jest praktykiem teorii ograniczeń Goldratta, wydawcą i nauczycielem akademickim..

Wraz z zespołem pomógł zrealizować na czas największy projekt tego typu w Europie — wejście na giełdę PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA.

Jest twórcą MANDARINE Project Partners i MINT Books oraz organizatorem TEDxWSB we Wrocławiu.

Ojciec pięciolegniego Jasia, w styczniu 2013 został zakwalifikowany na listę pilną do przeszczepu serca.

 Marek Kowalczyk

Marek Kowalczyk — pogromca złej wielozadaniowości. Wraz z zespołem pomógł zrealizować na czas największy projekt tego typu w Europie — warte 2 mld dolarów wejście na giełdę PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA, w którym uczestniczyło 2000 osób na terenie całej Polski.

Na co dzień Marek pracuje z firmami, które:

  • zmagają się z problemami wynikającymi z realizacji za dużej liczby projektów jedocześnie (zławiel),
  • doświadczają opóźnień w projektach i przekroczeń budżetu,
  • mają problemy wynikające z braku rzetelnej informacji o postępach pracy w projekcie.

Jest praktykiem zarządzania ograniczeniami wg Goldratta, twórcą MANDARINE Project Partners i wydawnictwa MINT Books oraz organizatorem trzech edycji TEDxWSB. Wykłada na kilku programach MBA, w tym w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Jest kierownikiem naukowym Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektem na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz wykładowcą Politechniki Warszawskiej (zarządzanie projektami) i Szkoły Głównej Handlowej (przywództwo w innowacjach). Przez wiele lat był kierownikiem merytorycznym modułowego programu zarządzania projektami w Ernst & Young Academy of Business.

Ojciec Jasia i Elżuni, w styczniu 2013 został zakwalifikowany na listę pilną do przeszczepu serca. Na podstawie swoich doświadczeń napisał książeczkę „Lekcje z oddziału intensywnej terapii”.

Jego wystąpienia możesz zobaczyć na kanale YouTube. O zarządzaniu projektami pisze na blogu Projekty na Czas, a o innowacyjnych metodach zarządzania biznesem na blogu INN:Poland.

Tutaj możesz zobaczyć pełen kalendarz wystąpień Marka Kowalczyka.

O czym myślę?

Marek Kowalczyk: zła wielozadaniowość (zławiel) i jej zwalczanie przy pomocy kanbanu. Marek jest założycielem MANDARINE Project Partners i MINT Books. Zorganizował trzy edycje TEDxWSB. Stosuje na co dzień teorię ograniczeń Goldatta, metodę łańcucha krytycznego do zarządzania projektami oraz narzędzia myślowe do rozwiązywania problemów. Jako członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, jest często zapraszany jako prelegent na konferencje i wewnętrzne spotkania firmowe. Prowadzi blog Projekty Na Czas.