Marek Kowalczyk

Ratuję opóźnione projekty.

Marek Kowalczyk jest praktykiem teorii ograniczeń Goldratta, wydawcą i nauczycielem akademickim..

Wraz z zespołem pomógł zrealizować na czas największy projekt tego typu w Europie — wejście na giełdę PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA.

Jest twórcą MANDARINE Project Partners i MINT Books oraz organizatorem TEDxWSB we Wrocławiu.

Ojciec pięciolegniego Jasia, w styczniu 2013 został zakwalifikowany na listę pilną do przeszczepu serca.

Jak sobie radzić z przeciwnościami losu?

Każdy z nas doświadcza trudności, przeciwności losu, a czasem tragedii. Nie wszystko idzie zawsze tak, jak byśmy chcieli. Ważne projekty się nie udają. Popełniamy błędy. Tracimy to, co dla nas najcenniejsze… To nieodłączna część życia.

Jeśli życie dało Ci do ręki ołówek, nie mów: Gdybym tylko miał farby, to bym pięknie malował. Zamiast tego, bierz ołówek i rysuj.
— Marek Kowalczyk

Na bazie moich doświadczeń z wielomiesięcznego pobytu w szpitalu w Aninie, dzielę się sprawdzonymi metodami radzenia sobie z trudnościami i przeciwnościami losu.

Wystąpienie miało swoją premierę na Festiwalu Inspiracji 2014.


Marek Kowalczyk ratuje opóźnione projekty. Tematy: zła wielozadaniowość (zławiel) i jej zwalczanie przy pomocy kanbanu. Marek jest założycielem MANDARINE Project Partners i MINT Books. Zorganizował trzy edycje TEDxWSB. Stosuje na co dzień teorię ograniczeń Goldatta, metodę łańcucha krytycznego do zarządzania projektami oraz narzędzia myślowe do rozwiązywania problemów. Jako członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, jest często zapraszany jako prelegent na konferencje i wewnętrzne spotkania firmowe. Prowadzi blog Projekty Na Czas.