Marek Kowalczyk

Ratuję opóźnione projekty.

Marek Kowalczyk jest praktykiem teorii ograniczeń Goldratta, wydawcą i nauczycielem akademickim..

Wraz z zespołem pomógł zrealizować na czas największy projekt tego typu w Europie — wejście na giełdę PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA.

Jest twórcą MANDARINE Project Partners i MINT Books oraz organizatorem TEDxWSB we Wrocławiu.

Ojciec pięciolegniego Jasia, w styczniu 2013 został zakwalifikowany na listę pilną do przeszczepu serca.

Ukończono budowę skoczni im. Adama Małysza w Wiśle!

Ciekawa informacja, zwłaszcza w kontekście dzisiejszej informacji Goldratta na Project Flow 2008 o totalnym zastosowaniu metody łańcucha krytycznego w Japonii przez Ministerstwo Infrastruktury. (Postaram się napisać o tym więcej.)

Drugą Japonią długo jeszcze nie będziemy…

Ukończono budowę skoczni im. Adama Małysza w Wiśle!

Jej koszt został początkowo oszacowany na 8 mln. zł. Budowa trwała 7 lat i stanęło na… 47 mln!

Skocznia jest piękna i nowoczesna. Niestety nie można na niej organizować zawodów, gdyż nie ma parkingu dla samochodów ani miejsca dla publiczności. Z niewielkiego poletka, które zrobiono widać tylko lot, lądowania już niestety nie.

[…] Jedna z najdłużej budowanych skoczni na świecie […]

Zobacz całą relację na http://tinyurl.com/malysz

Marek Kowalczyk ratuje opóźnione projekty. Tematy: zła wielozadaniowość (zławiel) i jej zwalczanie przy pomocy kanbanu. Marek jest założycielem MANDARINE Project Partners i MINT Books. Zorganizował trzy edycje TEDxWSB. Stosuje na co dzień teorię ograniczeń Goldatta, metodę łańcucha krytycznego do zarządzania projektami oraz narzędzia myślowe do rozwiązywania problemów. Jako członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, jest często zapraszany jako prelegent na konferencje i wewnętrzne spotkania firmowe. Prowadzi blog Projekty Na Czas.