Marek Kowalczyk

Ratuję opóźnione projekty.

Marek Kowalczyk jest praktykiem teorii ograniczeń Goldratta, wydawcą i nauczycielem akademickim..

Wraz z zespołem pomógł zrealizować na czas największy projekt tego typu w Europie — wejście na giełdę PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA.

Jest twórcą MANDARINE Project Partners i MINT Books oraz organizatorem TEDxWSB we Wrocławiu.

Ojciec pięciolegniego Jasia, w styczniu 2013 został zakwalifikowany na listę pilną do przeszczepu serca.

Po długiej przerwie, próba raportowania z Dallas (Project Flow 2008)

Project Flow 2008, dzień na warsztaty przedkonferencyjne.

http://realization.com/flow2008.html

Jest też człowiek z ABB z Łodzi. Czytał Cel II — dała mu szefowa. Ciekawie działa ten “word of mouth".

Nowości w teorii i praktyce łańcucha krytycznego wg Realization:

  • szczegółowe wyjaśnienie virtual drum: dlaczego i jak (niby nie nowość, ale jasne wytłumaczenie)

  • virtual drum jest wdrażany od samego początku implementacji (porównaj drzewo strategii i taktyki dla projektów — Goldratt pokazywał to w zeszłym roku w Las Vegas)

  • zmiana zasad buffer diagnostics. To wymaga szerszego omówienia później: zamiast używać chwilowej penetracji bufora przez zadania, patrzy się na globalny wpływ czasu realizacji zadania na bufor projektu. Niejasno powiedziane, ale ma głęboki sens.

  • kosmetyczna zmiana w nazewnictwie: zbiera się “help needed" zamiast “reasons for delay"; odrobina socjotechniki (Grzegorz S. będzie wiedział, o co mi chodzi) nigdy nie zaszkodzi.

Hotel Adolphus (http://www.hoteladolphus.com/) naprawdę super i przez http://hotels.com relatywnie (jak na klasę) przystępna cena.

Marek Kowalczyk ratuje opóźnione projekty. Tematy: zła wielozadaniowość (zławiel) i jej zwalczanie przy pomocy kanbanu. Marek jest założycielem MANDARINE Project Partners i MINT Books. Zorganizował trzy edycje TEDxWSB. Stosuje na co dzień teorię ograniczeń Goldatta, metodę łańcucha krytycznego do zarządzania projektami oraz narzędzia myślowe do rozwiązywania problemów. Jako członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, jest często zapraszany jako prelegent na konferencje i wewnętrzne spotkania firmowe. Prowadzi blog Projekty Na Czas.