Marek Kowalczyk

Ratuję opóźnione projekty.

Marek Kowalczyk jest praktykiem teorii ograniczeń Goldratta, wydawcą i nauczycielem akademickim..

Wraz z zespołem pomógł zrealizować na czas największy projekt tego typu w Europie — wejście na giełdę PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA.

Jest twórcą MANDARINE Project Partners i MINT Books oraz organizatorem TEDxWSB we Wrocławiu.

Ojciec pięciolegniego Jasia, w styczniu 2013 został zakwalifikowany na listę pilną do przeszczepu serca.

James Champy w salonie klasy biznes

James Champy, twórca reingeneeringu, przytoczył podczas swojej prezentacji na Project Flow 2008 następującą historię.

Leciałem z żoną do Europy. Ja na koszt zapraszającej mnie firmy klasą biznes (za 8 tys. dolarów), a moja żona wciśnięta z tyłu samolotu (bilet za punkty premiowe — tzw. “mile").

Po wylądowaniu, jeszcze na lotnisku poszliśmy się do poczekalni klasy biznes (executive lounge), ale mojej żony nie chcieli wpuścić — mimo że salon był pusty, a mój bilet kosztował 8 tys. dolarów.

Bardzo zdziwiła mnie postawa pracownika Lufthansy.

Dalej p. Champy rozwodził się, jaka to nie panuje tam dziwna i nienastawiona na klienta, pozbawiona przywództwa kultura organizacyjna.

Pytanie do Czytelników.

A czym, Waszym zdaniem, wykazał się w tej sytuacji pan Champy, jeden z najbardziej znanych (i, domyślam się, również najlepiej zarabiających, konsultantów)? Pozwolił, by jego żona gnieździła się z tyłu samolotu przez całą kilkunastogodzinną podróż, a ma pretensje do pracownika poczekalni klasy biznes.

Słowami poety:

Czy ta kwoka, proszę pana, była dobrze wychowana?

Odpowiedzi proszę nadsyłać tutaj

Marek Kowalczyk ratuje opóźnione projekty. Tematy: zła wielozadaniowość (zławiel) i jej zwalczanie przy pomocy kanbanu. Marek jest założycielem MANDARINE Project Partners i MINT Books. Zorganizował trzy edycje TEDxWSB. Stosuje na co dzień teorię ograniczeń Goldatta, metodę łańcucha krytycznego do zarządzania projektami oraz narzędzia myślowe do rozwiązywania problemów. Jako członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, jest często zapraszany jako prelegent na konferencje i wewnętrzne spotkania firmowe. Prowadzi blog Projekty Na Czas.