Marek Kowalczyk

Pogromca złej wielozadaniowości

Marek Kowalczyk jest praktykiem teorii ograniczeń Goldratta, wydawcą i nauczycielem akademickim..

Wraz z zespołem pomógł zrealizować na czas największy projekt tego typu w Europie — wejście na giełdę PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA.

Jest twórcą MANDARINE Project Partners i MINT Books oraz organizatorem TEDxWSB we Wrocławiu.

Ojciec pięciolegniego Jasia, w styczniu 2013 został zakwalifikowany na listę pilną do przeszczepu serca.

Dworzec Główny we Wrocławiu ma być wyremontowany przed Euro 2012

Remont Dworca Głównego ma kosztować ponad 324 mln zł. Prace potrwają dwa lata. Dworzec Wrocław Główny zostanie udostępniony podróżnym przed Euro 2012. Za jego remont odpowiada PKP S.A.

Pożyjemy, zobaczymy. Oby nie było tak, jak z Terminalem 2 lotniska na Okęciu — miał się skończyć w listopadzie 2005, a do dzisiaj (2010-04-09) nie jest wykończony = 1606 dni opóźnienia (póki co).

Marek Kowalczyk: zła wielozadaniowość (zławiel) i jej zwalczanie przy pomocy kanbanu. Marek jest założycielem MANDARINE Project Partners i MINT Books. Zorganizował trzy edycje TEDxWSB. Stosuje na co dzień teorię ograniczeń Goldatta, metodę łańcucha krytycznego do zarządzania projektami oraz narzędzia myślowe do rozwiązywania problemów. Jako członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, jest często zapraszany jako prelegent na konferencje i wewnętrzne spotkania firmowe. Prowadzi blog Projekty Na Czas.